/ در مقالات / توسط
آخرین زمان ویرایش:

وردپرس خود را بروز نگه دارید

همان گونه که مطلع هستید سیستم وردپرس، سیستمی متن باز یا همان open source است و این باعث شده که هر شخصی با مطالعه پیرامون آن می تواند کدهای آن را ویرایش و تغییر دهد و به بهبود آن کمک کند. پس یک هکر نیز با اطلاعاتی که دارد می تواند هسته ی وردپرس را بشکند و به آن آسیب جدی برساند. حال موضوع مهم این است که تمامی هکرها بد محسوب نمیشوند و بهتر است بگوییم تعداد هکرهای خوب بسیار بیشتر است و با توجه به تغییرات مداوم وردپرس و افزودن امکانات جدید باگ های بیشتری در این سیستم روز به روز کشف می شود . این باگ ها به افرادی که حتی تخصص فنی بالایی ندارند اجازه می دهد تنها به دنبال کردن یک دستور عمل ساده ، در صورت بروز نبود نسخه وردپرس شما به راحتی به سایت شما نفوذ کنند .

اصلی ترین دلایل بروز رسانی وردپرس با ارائه نسخه های جدید :

۱- امنیت وردپرس

بحث امنیت مسلما قضیه ی بسیار مهمی برای هر سایت و سیستمی تلقی می شود که ما می توانید با بروز نگه داشتن وردپرس به آن توجه کنیم. طبق آمار بدست آمده قدرت سیستم مدیریت محتوای وردپرس ۳۲ درصد از تمامی وبسایت های دنیاست. همچنین به علت محبوبیت بسیار زیاد آن در بین عموم، همیشه هدف خوبی برای هکرها می باشد.

۲- ویژگی های جدید

در سیستم وردپرس در هر بروز رسانی خصوصیات و ویژگی های جدیدی اضافه می شود و یا نرم افزارهایی در دست تغییر قرار می گیرند. پس مسلما اگر شما از وردپرس با نسخه های قدیمی استفاده می کنید این ویژگی ها را نخواهید دید و مشمول حال سیستم شما نمی شود.

۳- سرعت

توسعه دهندگان وردپرس همیشه در پی گزینه هایی برای سرعت بخشیدن به این سیستم می گردند. در هر نسخه ای معمولا آیتم های متعددی برای افزایش و بالا بردن سرعت و بهبود کارایی موجود است.

۴- رفع باگ های موجود

با وجود دقتی که برای ایجاد سیستم وردپرس شده است اما گاهی مشکلاتی که از آن باگ یاد میکنیم به وجود می آیند. توسعه دهندگان همیشه در صدد هستند که این مشکلات را به حداقل برسانند .

۵- سازگاری و عدم سازگاری

معمولا افزونه ها و قالب ها را برای رسیدن به ویژگی های جدید و مختصات جدیدی بروز رسانی میکنیم تا کارایی آنها را نیز بهبود ببخشیم!اما گاهی به چشم میخورد که با بروز رسانی سیستم وردپرسی افزونه یا قالب شما دچار مشکلاتی می شود! خب بسیار ساده است. قالب یا افزونه استاندار نیستند و شما را با هر بروز رسانی دچار مشکلاتی می کنند و یا بخش هایی از آنها از کار خواهد افتاد. برای همین توصیه می شود که “همیشه قبل از بروز رسانی نسخه ی پشتیبانی از کل سایت خود تهیه نمایید”.

نوشته های مشابه

وردپرس چیست ؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا کاملا رایگان و اپن سورس هست ( بر پایه مجوز GPL ) که شما بوسیله…